Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYBudownictwo, Przemysł

Ile kosztują wkłady kominkowe?

Coraz częściej dostrzegalna jest tendencja do wymiany starych, mało wydajnych kotłów na pionierskie rozwiązania technologiczne zezwalają zaoszczędzić pokaźną ilość energii cieplnej. Energooszczędność nowych systemów grzewczych idzie otwarcie w parze z oszczędnością środków finansowych. Porównując pracę starych kotłów z odkrywczymi, wzbogaconymi nowinkami z zakresu technologii grzewczych bez trudu widać różnicę w ilości spalanego materiału.

Niezależnie od tego czy opalanie odbywa się z przeznaczeniem węgla, drewna, oleju opałowego czy gazu, nowego technologie w każdym z przypadków wykazują znaczną oszczędność środków opałowych. Kłopot pojawia się w momencie, kiedy wstawiając oryginalny kocioł trzeba go połączyć ze starym, nierzadko krzywym systemem kominowym.

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem problemu są elastyczne wkłady kominowe – piece wolnostojące. Kielichowe łączenia stalowych, żaroodpornych blach rozciągliwych wkładów kominowych są okazałym udogodnieniem dla wszystkich tych, którzy po zamontowaniu nowomodnego kotła pragną go ekspresowo połączyć z leciwą instalacją odprowadzającą spaliny. Tradycyjne kominy wykonane z cegieł nie spełniają norm bezpieczeństwa wypływających z prawa budowlanego. Każdy komin obojętnie do jego przeznaczenia oraz charakterystyki ma obowiązek być na dodatek zabezpieczony właściwymi wkładami umożliwiającymi swobodne odprowadzanie substancji spalania na zewnątrz. Typ zastosowanego wkładu kominowego zależy od przeznaczenie instalacji i rodzaju materiału opałowego.

W strukturach opalanych drzewem powinny być stosowane wkłady kominowe wykonane ze stali żaroodpornej. Wysokie temperatury spalania drewna na komin nieposiadający odprowadzenia zrealizowanego z materiałów odpornych na zwłaszcza wysokie temperatury prędzej niszczeje. Każdy dzisiejszy wkład kominowy, to dodatkowo gwarancja bezpieczeństwa wynikająca ze szczelność całości instalacji. Odnosi się to w takim samym szczeblu do wkładów żaroodpornych, kwasoodpornych i emaliowanych. Tradycyjne kominy nieposiadające nowoczesnych systemów odprowadzających spaliny mogą być pod tym względem kiepskie, stwarzając zagrożenie dla dobrego samopoczucia oraz życia człowieka.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Podobne publikacje
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zgubione Klucze: otwarcie zamków, aut oraz drzwi

Zgubione Klucze to marka realizująca otwieranie zamków, aut oraz drzwi, nie tylko terminowo, ale…
Czytaj całość
Budownictwo, Przemysł

Jakże zadbać o maszyny rolne i uczynić, aby wydajnie pracowały?

Kombajny firmy Grimme, Simon i Wulhmaus to ekskluzywne marki w dyscyplinie rolnych maszyn…
Czytaj całość
Budownictwo, Przemysł

W jakich zastosowaniach wykorzystuje się siłową hydraulikę

Współczesny przemysł wykorzystuje wiele technologii, w tym również z takich, które wymyślone…
Czytaj całość

Dodaj komentarz