Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYDom, Ogród

Jak skutecznie dbać o czworonoga? Wybór karmy

Kiedy w naszym domu mieszkają równolegle pies i małe dziecko, wtenczas powinniśmy pamiętać, że to nie wyłącznie pies stanowi zagrożenie dla stworzonego przez nas najmłodszego członka rodziny, lecz także może pojawić się odwrotna relacja.

Z tego również względu dziecko ma obowiązek nauczyć się relacji przebywania w jednym domu z psem, po to, by była to sytuacja w pełni tolerancyjna. Pies to nie tylko karmienie, chociaż oraz to jest ważne – więcej dowiesz się na Najlepsza sucha karma dla psa. To gigantyczny obowiązek socjalizacyjny. Drobne dzieci miewają od czasu do czasu nawyk dręczenia czworonoga, zanadto długiej zabawy z nim, zaś reakcją czworonoga jest ucieczka. W takiej sytuacji należałoby, wobec tego zafundować psu miejsce, w jakim może schronić się przed dzieckiem. W takim miejscu pies będzie czuł się bezpiecznie przed zakusami dziecka. Zdarza się też w wielu przypadkach, że małe dzieci mają w nawyku rzucanie w zwierzęta przedmiotami, ciągniecie je za uszy, czy także próbują włożyć im rozmaite przedmioty do uszu oraz nosa. Wtedy to pies czuje się bezsilny, sfrustrowany oraz wypatruje miejsca gdzie może się schronić. Żeby osiągnąć współpracę dziecka z psem musimy wpoić mu kilka ważnych zasad, wedle których musi, na co dzień postępować.

Przede wszystkim należałoby nauczyć dziecko, by nie wpadało na psa, nie ciągnęło go za uszy, czy także ogon, i nie wkładało mu do nosa różnorodnych małych przedmiotów. Należy ustalić również, że dziecko nie może przeszkadzać psu w spaniu, w jedzeniu, i nie drażnić go oraz nie wprowadzać w stan lustracji. Zasady te są przychylne nie tylko dla pieska, lecz także dzięki nim możemy zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Pies prawidłowo traktowany nie będzie skłonny do drapania malucha czy też do gryzienia go.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Podobne publikacje
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zgubione Klucze: otwarcie zamków, aut oraz drzwi

Zgubione Klucze to marka realizująca otwieranie zamków, aut oraz drzwi, nie tylko terminowo, ale…
Czytaj całość
Dom, Ogród

Scrubber Cloth Manufacturer: polski wytwórca użytecznych ściereczek szorujących

Wysokiej jakości scrubber cloth od producenta Scrubber Cloth Manufacturer rozpoznawane są nie…
Czytaj całość
Dom, Ogród

Skąd się wzięła tradycja dzielenia się opłatkiem

Większość z nas nie wyobraża sobie Wigilii Bożego Narodzenia bez łamania się opłatkami. Ten…
Czytaj całość

Dodaj komentarz