Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Dom, Ogród

Jak we współczesnym ogrodnictwie wykorzystuje się folie

Jakiś czas temu jeszcze dużym zainteresowaniem się cieszyły rozmaite szklarnie. Lecz szkło, mimo że ma wiele istotnych zalet, to także jedna dużą wadę, czyli cenę. Dlatego też branża ogrodnicza zaczęła powszechnie korzystać z różnego rodzaju folii, jakie dają podobny zakres funkcjonalności, a mimo wszystko mniej kosztują. Obecnie na rynku jest dostępnych ich wiele rodzajów, dlatego też każdy powinien bez problemów wybrać odpowiednią do swoich potrzeb.

Przede wszystkim warto mieć świadomość, że poszczególne Folie ERG Bieruń mogą się znacznie różnić wytrzymałością i parametrami technicznymi, a co się z tym wiąże także i cenami. Jedną z pierwszych rzeczy, nad jaką pasuje pomyśleć, będzie to na jak długo zamierza się zakupić takie okrycie. W sprzedaży są bowiem dostępne folie na jeden rok, albo więcej, i zależnie od tego posiadają one odpowiednią grubość i dodatkowe wzmocnienia. Rzecz jasna folie jakie są przeznaczone na jeden rok, to znaczy okres wiosenny i letni wytrzymać powinny znacznie dłużej, ale nie jest to regułą.

W lepszych jakościowo foliach pojawiają się w ich składzie dodatki poprawiające mechaniczną wytrzymałość. Ważnym parametrem jest także przepuszczalność słonecznego światła, która powinna wynosić co najmniej 90 %. Dzięki temu słoneczne promienie będą docierać w odpowiedniej ilości do roślin, zapewniając im odpowiednie warunki rozwoju. W wielu przypadkach przydaje się perforowanie, które daje lepszy obieg powietrza i chroni w ten sposób przed rozwojem różnych grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Podobne publikacje
Dom, Ogród

O czym należy pamiętać przy wyborze biurka z regulowaną wysokością

Dużo osób na siedząco spędza nawet kilkanaście godzin na dzień. Z tego też powodu bardzo…
Czytaj całość
Dom, Ogród

Czy opłaca się zatrudnić profesjonalistów do zwalczania insektów

W każdym mieszkaniu czy domu mogą się pojawić rozmaite robaki. Wcale nie będzie to powodem…
Czytaj całość
Dom, Ogród

O czym należy pamiętać podczas wyboru opału na zimę

Wielu właścicieli domów używa pieców, które przeznaczone są do spalania różnego rodzaju…
Czytaj całość

Dodaj komentarz