Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYDom, Ogród

Porównanie / 61 odkurzaczy kijowych testowanych w kwietniu 2022 r.

Odkurzacz kijowy jest coraz częściej przyjmowany we francuskich gospodarstwach domowych. Prosty i praktyczny, uwodzi przede wszystkim zwrotnością i bezprzewodowym użytkowaniem. Ale nie wszystkie są tak wygodne, jak się wydaje. Nasze porównanie pomaga sortować…

Duże pudełko na rynku AGD, odkurzacz z miotłą stopniowo zagraża odkurzaczowi kanistrowemu w domach. I nie bez powodu kategoria „konserwacja podłóg” od lat ciągnie w górę sektor małego AGD (PEM) według GIFAM (grupa marek AGD). Rzeczywiście, zajmuje jedną czwartą całego PEM ze wzrostem 6,1% w 2019 roku.

To szaleństwo nie jest zaskakujące, ponieważ to urządzenie oferuje zwrotność, nad którą coraz częściej pracują producenci, moc ssania czasami identyczną z odkurzaczami kanistrowymi i coraz większą autonomię.

Dodatkowo pozbywa się przewodu elektrycznego i worka na kurz.

Od dawna ograniczone do roli dodatkowego odkurzacza w domach, niektóre obecne modele mogą teraz pretendować do miana głównego urządzenia w małych przestrzeniach. Silniki pokładowe są coraz mocniejsze, akumulatory litowo-jonowe są bardziej „hojne”; dostarczone szczotki (często zmotoryzowane) umożliwiają odkurzaczom skuteczne i szybkie czyszczenie wszystkich rodzajów podłóg w domu. Odkurzacz sztyftowy można teraz uznać za jedyny odkurzacz w domu, przynajmniej do małych i średnich powierzchni.

Rowenta, Kärcher, Miele, Dyson, Bosch, Philips, Xiaomi… wszystkie te marki oferują bezprzewodowe odkurzacze w różnych cenach. Od poziomu podstawowego do wysokiej klasy ceny wahają się od 80 do 800 euro. Aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru w akcie zakupu, oferujemy to porównanie, które zawiera listę wielu modeli. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem zakupów dla najlepszych obecnie urządzeń.

NASZE PROCEDURY TESTOWE

Mierzymy wydajność ssania na różnych rodzajach podłóg (parkiet, dywan drobny, dywan z wysokim włosiem). Dużą wagę przywiązujemy również do poręczności i praktyczności każdego modelu: czy odkurzacz jest łatwy w demontażu, czy akcesoria są liczne i dobrze zoptymalizowane, czy filtr mocno się brudzi, czy można go prać? Solidność urządzenia jest również oceniana, kawałek po kawałku. Na koniec mierzymy poziom dźwięku odkurzacza, a także jego autonomię generowaną przez baterię litowo-jonową. liczne zalety odkurzaczy bezprzewodowych

DAJ SIĘ PROWADZIĆ NASZYCH EKSPERTÓW

Jak wybrać odpowiedni bezprzewodowy odkurzacz kijowy?

Przede wszystkim urządzenie musi być praktyczne i łatwe w zarządzaniu. Niezależnie od tego, czy jest w formie sztyftu, czy nie, musi być wystarczająco lekki, aby można go było używać na wysokości, a jego wyważenie musi być zoptymalizowane. Patrzymy na różne poziomy mocy dostępne w każdym modelu, a także na listę dostarczonych akcesoriów (zmotoryzowana szczotka jest zawsze plusem). Nadrzędnymi kryteriami są również ogólne wykorzystanie i jakość materiałów.

Czy odkurzacz sztyftowy może zastąpić odkurzacz kanistra?

Odkurzacz sztyftowy, który czasami ma stać się głównym odkurzaczem w domu, musi doskonale ssać, jeśli to możliwe, na wszystkich piętrach domu. Oczekuje się, że jego silnik będzie tak samo mocny jak odkurzacz kanistra. Trzeba to zrobić bez wysiłku, bez szczotki (zmotoryzowanej lub nie) przyklejającej się do ziemi.

Jak głośny jest odkurzacz?

Odkurzacz z konieczności hałasuje i to nie Dyson powie coś przeciwnego. Średni poziom dźwięku waha się między 60 a 85 dB(A). Nawet najlepsze modele mogą cierpieć z powodu zbyt wysokiego poziomu hałasu. To kryterium może mieć większe lub mniejsze znaczenie w zależności od użytkowników; wydaje nam się ważne, aby każdy mógł dokonać świadomego wyboru.

Jak dbać o odkurzacz?

Odkurzacz, który wymaga bardzo częstego czyszczenia filtra, stwarza ograniczenia dla użytkownika. Przeprowadzone w tym kontekście testy pozwalają ocenić jakość filtracji, która jest bardzo nierówna w zależności od urządzenia. Obserwujemy również, jak opróżnia się odpylacz, czy szczotkę (zmotoryzowaną) łatwo się czyści, czy włosy i włosy można łatwo usunąć. Ogólnie rzecz biorąc, gumowe pędzle są łatwiejsze do czyszczenia, ponieważ gromadzą mniej włosia i włosów.

Jaka jest autonomia odkurzacza sztyftowego?

Autonomia może się znacznie różnić w zależności od modelu. Wynosi od 20 minut do ponad 60 minut w trybie normalnym dla najlepszych urządzeń. Akumulator (często litowo-jonowy) odgrywa zatem znaczącą rolę, zwłaszcza gdy jest wymienny, a pierwszy akumulator może być ładowany podczas pracy drugiego. To kryterium jest ważniejsze, jeśli jest to odkurzacz głowa dużego gospodarstwa domowego.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Podobne publikacje
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zgubione Klucze: otwarcie zamków, aut oraz drzwi

Zgubione Klucze to marka realizująca otwieranie zamków, aut oraz drzwi, nie tylko terminowo, ale…
Czytaj całość
Dom, Ogród

Scrubber Cloth Manufacturer: polski wytwórca użytecznych ściereczek szorujących

Wysokiej jakości scrubber cloth od producenta Scrubber Cloth Manufacturer rozpoznawane są nie…
Czytaj całość
Dom, Ogród

Skąd się wzięła tradycja dzielenia się opłatkiem

Większość z nas nie wyobraża sobie Wigilii Bożego Narodzenia bez łamania się opłatkami. Ten…
Czytaj całość

Dodaj komentarz