Zdrowie

Profesjonalna poradnia przyjmująca pacjentów ze schorzeniami endokrynologicznymi

Schorzenia z jakimi można zgłaszać się do wyspecjalizowanej poradni endokrynologicznej będą dotyczyć wszystkich przypadków powiązanych z układem endokrynnym. Często pojawiający się powód wizyty u endokrynologa to problemy związane z tarczycą, a więc z niedużym gruczołem który znajduje się w obrębie szyi. Jego wiodącym zadaniem jest wydzielanie 2 wyjątkowo znaczących hormonów.

W placówce mający spore doświadczenie endokrynolog lidzbark warmiński będzie zajmować się diagnostyką oraz leczeniem pacjentów zmagających się ze schorzeniami tarczycy, przytarczyc, przysadki mózgowej, nadnerczy oraz pozostałymi. Na dodatek można się tu kierować, gdy ktoś cierpi z powodu zaburzeń wzrastania i dojrzewania albo zmaga się z chorobami przemiany materii z otyłością oraz z cukrzycą.

Ponadto, jeśli inne choroby również wpływają na zmiany w hormonach, to też jest to wskazaniem do zgłoszenia się w to miejsce. Z uwagi na to, że profesor doktor habilitowany nauk medycznych Krystian Jażdżewski równolegle z praktyką kliniczną realizuje działalność naukową możliwe jest to, aby rozpatrywał przypadki pacjentów na sposób indywidualny, na podstawie innowacyjnych doniesień diagnostyczno – terapeutycznych. Zastosowanie innowacyjnych standardów leczenia jest znakiem rozpoznawczym jego gabinetu.

Poza chorobami tarczycy poddawane leczeniu są tutaj również zaburzenia czynności przysadki mózgowej. Są nimi: hiperprolaktynemia, niedoczynność przysadki, guzki przysadki, bądź czynne hormonalnie gruczolaki. U pacjentów stwierdzone są również choroby nadnerczy: guzki, gruczolaki nadnerczy czynne hormonalnie wydzielające kortyzol. Sporo kobiet zgłosi się też ze względu na nadmierne wydzielanie androgenów, objawiających się zaburzeniami miesiączkowania oraz hirsutyzmem. Placówka zajmuje się także zaburzeniami metabolicznymi o podłożu endokrynnym, a więc nadwagą, zaburzeniami gospodarki węglowodanowej i lipidowej a także osteoporozą.

Podobne publikacje
Zdrowie

Przekazywanie złej oraz bolesnej wiadomości - wypróbuj, co doradza psycholog

W minionym czasie niezwykle niemało mówi się na temat pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla…
Czytaj całość
Zdrowie

W jaki sposób działają farmaceutyki na potencję?

W pewnych momentach zdarza się, że mężczyzna nie jest w stanie stanąć na wielkości zadania…
Czytaj całość
Zdrowie

Witaminy i oleje - w jaki sposób z nich korzystać?

Lato obfituje w dużo owocowych rarytasów, na które z utęsknieniem czekamy przez większą…
Czytaj całość

Dodaj komentarz