Biznes, Finanse

Wybór rachunkowego biura – o jakich rzeczach trzeba pamiętać

Decyzja o przekazaniu księgowości w swojej firmie do biura rachunkowego powinna zostać dobrze przemyślana. Spora część właścicieli średnio zwraca na to uwagę, a przecież księgowość Kraków i prowadzenie jej w rzetelny sposób jest niezwykle istotne. W przypadku jakiś zaniedbań, a tym bardziej jakimś oszukiwaniu nałożone zostać mogą duże kary finansowe, które zagrozić nawet mogą dalszej działalności firmy. Z tego też powodu wybierając na takie rozwiązanie należy mieć na uwadze kilka istotnych spraw.

Na rynku księgowym funkcjonuje spora ilość biur rachunkowych, których zakres usług i cen są bardzo zróżnicowane. Przede wszystkim zorientować się należy, jakimi kompetencjami dysponował będzie każdy księgowa Kraków pracujący w znalezionym biurze. Całkiem niedawno jeszcze od księgowych wymagane było posiadanie specjalnego certyfikatu. Obecnie nie jest on konieczny, ale jeśli zatrudnieni w biurze będą takie certyfikaty posiadać, to będzie to dobrze świadczyć o ich umiejętnościach i kompetencjach. Bardzo ważna jest też współpraca na co dzień.

Działalność biznesowa wymaga niejednokrotnie dobrego kontaktu w tematach księgowych, i taki sprawny kontakt powinien zawsze być, czy w formie bezpośredniej, czy mailowo albo telefonicznie. Niektóre większe biura rachunkowe Kraków nastawiają się na ilość klientów, co skutkować niekiedy może sporym zmniejszeniem poziomu kontaktowania się. Klienci takich biur nie będą mieli żadnego dostępu do zajmujących się ich rozliczeniami księgowych, a mogą porozmawiać jedynie z którymś z konsultantów. Przy prostej księgowości może to wystarczyć, jeżeli jednak do analizy będzie jakiś poważniejszy temat, to niejednokrotnie robi się niemały problem.

Kolejną ważną rzeczą jest ubezpieczenie OC. Nie ma wprawdzie obowiązku jego wykupywania, ale dla własnego spokoju należy wybrać tylko takie biuro rachunkowe Kraków, które będzie posiadało polisę. Przy pojawieniu się się jakiś błędów w rozliczeniach podatkowych to właściciel firmy będzie odpowiadał finansowo przed urzędnikami. Lecz jeżeli rachunkowe biuro będzie dysponowało polisą, to można będzie z niej uzyskać rekompensatę.

Podobne publikacje
Biznes, Finanse

Pracowałeś w Holandii? Sprawdź zwrot podatku

To kraj, w którym Polacy coraz to częściej podejmują pracę zarobkową. W Holandii obowiązek…
Czytaj całość
Biznes, Finanse

Jak wziąć pożyczkę pod zastaw firmowej nieruchomości

Pomysłów na pozyskanie finansowych środków przez przedsiębiorstwa jest całkiem sporo. Jednym z…
Czytaj całość
Biznes, Finanse

Jakim sposobem odzyskać podatek za pracę w Holandii?

Praca za granicą kojarzę się z wieloma rzeczami, lecz jedna na pewno nikomu nie grozi. Jest nią…
Czytaj całość

Dodaj komentarz