Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYTurystyka, Sport

Zachwycająca chorwacka wyspa pełna delfinów

Mali Lošinj to piękne miasto – wyspa z oszałamiającymi krajobrazami. Najpierw było miastem portowym, jak wiele pozostałych miasteczek na terenie Chorwacji. Tętniące życie toczy się tu w centrum: mnóstwo ludzi, łodzie, jachty, statki, restauracje, robiąca doskonałe wrażenie natura. Opłaca się wybrać się na spacer promenadą nadmorską.

Mali Losinj położona jest w dużej zamkniętej zatoce pośród pobliskich wysepek, czyli w Augusti. To największe miasto na wyspie na Morzu Adriatyckim. Pierwsze wzmianki o takim miejscu notuje się już w XII wieku. Wówczas dwanaście mających chorwackie korzenie rodzin przybyło na wyspę Losinj. Teraz miejsce to jest cenione za piękną przyrodę, a także niemało obiektów zabytkowych jakie nawiązują do jego burzliwej przeszłości. Więcej informacji można odszukać na witrynie internetowej https://mint.gov.hr/vijesti/dan-grada-malog-losinja/8575

Pośród miejsc wartych zobaczenia z pewnością wymienić można: wille austriackiej arystokratycznej familii, kościół świętego Marcina zbudowany w 1450 roku, kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny – Annunziata z 1858 roku, kościół świętego Mikołaja z 1857 roku razem z fontanną z 2 delfinami wyrzeźbionymi w kamieniu dla zapamiętania przypłynięcia do Mali Losinj wody bieżącej z jeziora Vransko w 1960 roku, aromatyczny ogród ziół leczniczych, pomnik Ambroza Haracica, a więc znanego chorwackiego botanika a także pomnik Josipa Kasmana, sławnego na całym świecie śpiewaka operowego pochodzącego z tego miejsca. Już sama lista wskazuje, że Mali Losinj jest rzeczywiście miejscem godnym dostrzeżenia. Chorwacja już od dawna znajduje się na liście krajów chętnie odwiedzonych.

Na tyle urocze wyspy jak prezentowana motywują do odwiedzin. Miłośnicy pięknych plaż muszą zobaczyć takie plaże jak: Bojcic, Kadin, Krivica, Pijesak, Borik, Veli Zal, bądź Poljana. W pamięci na pewno zapiszą się również zatoczki: Suncana, Engleza, Valdarke, bądź Zabodarski. Zaleca się tutaj kąpiele oraz odpoczynek w cieniu sosen. Wspomniana wyspa jest świetnym miejscem na urlop. Z pewnością, jej uroku nie można będzie zapominać. Abstrahując od faktu, jak ktoś lubi wypoczywać, wyszuka tu coś dla siebie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Podobne publikacje
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zgubione Klucze: otwarcie zamków, aut oraz drzwi

Zgubione Klucze to marka realizująca otwieranie zamków, aut oraz drzwi, nie tylko terminowo, ale…
Czytaj całość
ARTYKUŁ SPONSOROWANYInne

Znak zodiaku Rak - co na ów kwestię mówi horoskop i astrolog?

Duża grupa ludzi ochoczo czyta horoskopy, choć się do tego przenigdy nie przyzna. Wydawać by…
Czytaj całość
ARTYKUŁ SPONSOROWANYDom, Ogród

Meble robione na wymiar - z jakiego powodu opłaca się zamawiać

Urządzenie swojego mieszkania w takiej formie, aby stało się ono funkcjonalne i wygodne wcale nie…
Czytaj całość

Dodaj komentarz