Zdrowie

Zajęcia z terapii SI oferowane w centrum RÓWNO – WAGA w Tarnowskich Górach

Ćwiczenia z terapii SI oferowane w centrum RÓWNO – WAGA w Tarnowskich Górach oferowane są dla dzieci, jacy mają zaburzenia w zakresie funkcjonowania poszczególnych zmysłów. Każdy opiekun, który zapisuje własne dziecko na terapia si Śląsk ma gwarancję, że jego maluch zostanie doskonale zadbany i będą zajmować się nim certyfikowani specjaliści.

Niemałym atutem placówki pozostaje to, że każdy plan pomocowy jest ustalany na indywidualnych regułach. Za pomocą stymulowanej zabawy pobudzone są zmysły dziecka, co usprawni jednocześnie motorykę małą i dużą oraz koordynację wzrokowo – ruchową.

Zadaniem takiej terapii jest dostarczanie maluchowi ustalonej liczby bodźców zmysłowych, co przełoży się na polepszeniu integracji bodźców docierających do malucha z otoczenia, jak i z jego ciała. Na początku odbywa się diagnoza si Śląsk, mająca na celu dobrać idealne ćwiczenia dla danego dziecka.

Ćwiczenia odbywają się w auli do tego przygotowanej, w jakiej używany jest specjalistyczny sprzęt: podwieszane platformy, huśtawki, hamaki, deskorolki, trampoliny, tunele, piłki gimnastyczne, równoważnie oraz materiały o dowolnej fakturze, przeznaczone do stymulowania dotykowej, wzrokowej, węchowej oraz smakowej.

Oferowana terapia si śląskie skierowana jest między innymi do maluchów: nadwrażliwych na dotyk, nielubiących zakładać ubrań z metkami, nielubiących zabaw w piasku, stale się potykających, z wybiórczością pokarmową, ciągle pobudzonych, mających problemy z rysowaniem, mających trudności z napięciem mięśniowym, lękliwych oraz wyjątkowo wrażliwych na głośniejsze dźwięki. Diagnoza obejmuje: testy południowokalifornijskie, obserwację kliniczną dziecka, obserwację swobodnego zachowania dziecka, wywiad z rodzicami. Ćwiczenia odbywają się w wyposażonym pokoju, a pedagodzy i fizjoterapeuci, posiadają odpowiednie dyplomy, potwierdzające ich kompetencje. Jest to rekomendowany ośrodek w województwie śląskim.

Podobne publikacje
Zdrowie

W jaki sposób przygotować dziecko do odwiedzin u dentysty?

Choć opieka dentystyczna jest powszechnie osiągalna, a poziom myśli Polaków, co do zagrożeń…
Czytaj całość
Zdrowie

W jakich przypadkach może pomóc terapia hipnozą

Rozmaite zaburzenia i lęki niejednokrotnie swoje źródło mają w podświadomości pacjenta.
Czytaj całość
Zdrowie

Przekazywanie złej oraz bolesnej wiadomości - wypróbuj, co doradza psycholog

W minionym czasie niezwykle niemało mówi się na temat pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla…
Czytaj całość

Dodaj komentarz