Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Tech, Reklama

Hologramy – jakie są ich popularne sposoby użycia

Zapewne każda osoba miała kiedyś okazję zobaczyć większą lub mniejszą naklejkę, jaka w zależności od kąta patrzenia mieniła się wspaniałymi kolorami. Tego typu naklejki między innymi występują na biletach, banknotach czy rozmaitych dokumentach, ale też i na dużej ilości innych przedmiotów. Jak się okazuje, jest to bardzo skuteczna i sprawdzona metoda zabezpieczenia.

Dzisiaj, dzięki powszechnemu dostępowi do zaawansowanego oprogramowania graficznego i metod drukowania, skopiowanie standardowego dokumentu nie jest żadnym problemem. Jednak jeżeli pojawią się na nim jakieś hologramy, to już to będzie dużo trudniejsze, a w wielu przypadkach wręcz niewykonalne. Owszem, czasem się trafiają próby fałszerstw także z podrobionymi hologramami, ale jeśli ktoś ma w tym orientację, to bez żadnego problemu to zauważy. Metoda ich wytwarzania będzie bowiem wymagać wyspecjalizowanego sprzętu, dlatego zajmuje się tym niedużo firm. A złożenie w nich zamówienia przeważnie będzie się też wiązało z koniecznością potwierdzenia takiej potrzeby, co ogranicza bardzo mocno ryzyko działań niezgodnych z prawem.

Obecnie druki zabezpieczone mogą mieć hologramy o bardzo wysokim poziomie zaawansowania. Da się na nie na przykład nanieść mikroteksty czy nanoteksty, niewidoczne gołym okiem znaki czy nawet i elementy 3D, dzięki czemu zagwarantują że dokument jest autentyczny. Co interesujące ta nowatorska technologia nie tylko może służyć do zabezpieczania, ale pełnić też może rolę ozdobną, czego bardzo dobrym przykładem mogą być folie holograficzne.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Podobne publikacje
Tech, Reklama

Na jakie rzeczy trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru drukarni

Mimo tego, że internet jest obecnie bardzo rozpowszechniony w naszym życiu, to nadal tradycyjne…
Czytaj całość
Tech, Reklama

Czy wynajem kamer w wypożyczalni będzie się opłacał

Nowoczesny, profesjonalny sprzęt do kręcenia filmów jest drogi, chcąc go skompletować to…
Czytaj całość
ARTYKUŁ SPONSOROWANYTech, Reklama

Projektowanie katalogów - jaką jednostkę wyłonić i z jakiego powodu należałoby wybrać profesjonalistę?

Na przestrzeni kreowania katalogu reklamowego istotne jest, aby był atrakcyjny wizualnie oraz…
Czytaj całość

Dodaj komentarz