Dom, Ogród

Jakie są opcje alternatywnego ogrzewania swoich domów

Właściciele domów mają wiele opcji w zakresie ogrzewania budynków. Rzecz jasna niezmiennie największą popularnością się cieszą rozmaite instalacje CO, ale często są też dodatkowo wybierane jakieś inne rozwiązania.

Coraz chętniej wybierane są przykładowo piece wolnostojące. Stanowią one ciekawą alternatywę dla zwykłych kominków, ponieważ nie potrzebują pracochłonnych prac montażowych. Z reguły starczy za pomocą odpowiedniej rury podłączyć je do przewodu kominowego, żeby cieszyć się ciepłem we wnętrzu. Zależnie od rozmiaru takie piece zagrzać mogą nawet do kilku pomieszczeń, sprawdzą się więc doskonale w formie uzupełnienia klasycznego ogrzewania.

Bardzo dobrze się też sprawdza ogrzewanie przy wykorzystaniu kominków. Tutaj do wyboru jest kilka możliwości, w tym naprawdę skuteczne kominki mające płaszcz wodny. W przypadku tego rozwiązania wodne wkłady kominkowe mają pomiędzy dwoma ściankami warstwę wody, która zostaje nagrzana od płomieni w środku. Kominek połączony jest z instalacją centralnego ogrzewania, i poprzez pompowanie wszystko zostanie rozprowadzone po całym domu.

Coraz większym zainteresowaniem klientów cieszą się także biokominki. Ogromnych ich plusem jest łatwa i szybka obsługa, bowiem nie trzeba przygotowywać drewna na kawałki, rozpalać ognia a na zakończenie wyrzucać popiołu. W wielu przypadkach wręcz nie ma innej możliwości, jeśli ktoś kominek będzie chciał mieć u siebie, ponieważ coraz to nowe rejony zakazują spalania paliw stałych.

Podobne publikacje
Dom, Ogród

Rolety rzymskie proponowane przez pracownię Dekoracja Wnętrz Ewa Bukowska

Rzetelne szycie zasłon, rolet rzymskich i firanek to specjalność firmy Dekoracja Wnętrz Ewa…
Czytaj całość
Dom, Ogród

Dywan do salonu - jak znaleźć najlepszy i nie przepłacić

Dywany dostępne są w bardzo różnych kształtach, wzorach i kolorach. Z tego też powodu osoby…
Czytaj całość
Dom, Ogród

Poszukujesz hobby? Przetestuj growkit

Z trudem jest jednoznacznie opisać, co jest typem hobby a co nie. Ogólnie za hobby uważa się…
Czytaj całość

Dodaj komentarz