Dom, Ogród

Kominek otwarty czy zamknięty – który będzie lepszy

Szukając kominka do montażu w domu na właścicieli czeka sporo opcji do wyboru. Kominki gdańsk oferowane są w niezliczonej ilości modeli i wzorów, różniących się zarówno parametrami i rozmiarem, jak też wyglądem. Duże znaczenie ma także to, czy taki kominek ma być wykorzystywany w formie źródła ogrzewania, czy tylko będzie pełnił rolę dekoracyjną. Aktualnie coraz częściej takie kominki stosuje się do zapewnienia we wnętrzu odpowiedniej temperatury, dlatego też trzeba to również uwzględnić podczas wyboru. Jedną z ważniejszych spraw będzie to, czy konstrukcja kominka ma być otwarta czy zamknięta.

Obie te opcje posiadają swoje zalety i wady, i oba sprawdzają się doskonale w domach. kominki dovre otwarte pełnią przede wszystkim rolę dekoracyjne. Samo palenisko jest w nich umieszczone z reguły na środku, a przez to, że drewno się pali swobodnie, to większość ciepła wylatuje przez komin na zewnątrz budynku. Ogólną sprawność takiej instalacji można podnieść robiąc dużą, masywną obudowę, która po nagrzaniu będzie wolno oddawać zgromadzony zapas energii. Zupełnie odmienną konstrukcję mają kominki hajduk.

W ich przypadku palenisko zrobione jest z żeliwa albo stali, z użyciem szyb ze specjalnego szkła. Przez to tego typu modele są dużo bardziej sprawne, a dodatkowo mogą być znacznie skuteczniej wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń. Duże znaczenie ma rodzaj materiału, z jakiego się je zrobi. Tradycyjna stal mniej kosztuje, a dodatkowo daje spore możliwości jeżeli chodzi o wzory, za to żeliwo posiada dużo lepsze parametry.

Podobne publikacje
Dom, Ogród

Rolety rzymskie proponowane przez pracownię Dekoracja Wnętrz Ewa Bukowska

Rzetelne szycie zasłon, rolet rzymskich i firanek to specjalność firmy Dekoracja Wnętrz Ewa…
Czytaj całość
Dom, Ogród

Dywan do salonu - jak znaleźć najlepszy i nie przepłacić

Dywany dostępne są w bardzo różnych kształtach, wzorach i kolorach. Z tego też powodu osoby…
Czytaj całość
Dom, Ogród

Poszukujesz hobby? Przetestuj growkit

Z trudem jest jednoznacznie opisać, co jest typem hobby a co nie. Ogólnie za hobby uważa się…
Czytaj całość

Dodaj komentarz