Biznes, Finanse

Kredyty hipoteczne a wiek kredytobiorców – czy to ma znaczenie?

W stosunku do panującej obecnie w stworzonym przez nas kraju relacji pomiędzy cenami mieszkań a średnimi płacami naszych rodaków mało możliwe jest zakup mieszkania czy też domu bez wsparcia kredytowego, w postaci kredytu hipotecznego. Banki badają zdolność kredytową ludzi składających wnioski o kredyt, kierując się wysokością zarobków i wiekiem wnioskodawców.

Aczkolwiek ważnym aspektem, który ma okazję posiadać charakterystyczny wpływ na przyznanie kredytu hipotecznego jest odmiana zatrudnienia, jaka dane osoby mają – Kredyt Hipoteczny. Banki najchętniej udostępniają kredytów grupie osób, jakie zatrudnione są na umowę o prace na czas ogólnikowy. Niezwykle dobrą pozycję startowa mają przede wszystkim osoby zaangażowane w tak zwanym sektorze publicznym, a w następstwie tego urzędnicy państwowi, pracownicy administracji czy służby mundurowe. Jeżeli okaże się, że dana jednostka jest zatrudniona na czas określony, banki sprawdzają długość danej umowy oraz staż pracy danej osoby ubiegającej się o kredyt w danej jednostce gospodarczej.

W pewnych momentach banki żądają też od obecnego pracodawcy, by dostarczył list intencyjnym, w jakim zobowiąże się do rozciągłości umowy z danym pracownikiem na kolejny okres czasu. Najgorzej oceniani są, jako potencjalni kredytobiorcy w segmencie kredytów hipotecznych drobni przedsiębiorcy, innymi słowy tacy, jacy nie zatrudniają żadnych pracobiorców – tym osobom najtrudniej jest uzyskać kredyt hipoteczny, nawet trudniej niż tym, którzy zaangażowani są na umowy-zlecenia albo też na umowy o dzieło.

Podobne publikacje
Biznes, Finanse

W jaki sposób uzyskać kredyt błyskawicznie i bez komplikacji?

Banki, nie wyłącznie w naszym państwie, wciąż mają w pamięci widmo niedawno przetrwanego…
Czytaj całość
Biznes, Finanse

Informacje dla osób które chcą przygotować spotkanie online współpracując z PLATINUM MEDIA

Wiadomości dla osób chcących przygotować spotkanie online współpracując z PLATINUM MEDIA są…
Czytaj całość
Biznes, Finanse

Co wstępuje w skład autocasco? Sprawdzamy i radzimy

Na świecie istnieje kilkanaście rodzajów ubezpieczeń. Właściciel samochodów muszą się…
Czytaj całość

Dodaj komentarz