Biznes, Finanse

Kredyty hipoteczne a wiek kredytobiorców – czy to ma znaczenie?

W stosunku do panującej obecnie w stworzonym przez nas kraju relacji pomiędzy cenami mieszkań a średnimi płacami naszych rodaków mało możliwe jest zakup mieszkania czy też domu bez wsparcia kredytowego, w postaci kredytu hipotecznego. Banki badają zdolność kredytową ludzi składających wnioski o kredyt, kierując się wysokością zarobków i wiekiem wnioskodawców.

Aczkolwiek ważnym aspektem, który ma okazję posiadać charakterystyczny wpływ na przyznanie kredytu hipotecznego jest odmiana zatrudnienia, jaka dane osoby mają – Kredyt Hipoteczny. Banki najchętniej udostępniają kredytów grupie osób, jakie zatrudnione są na umowę o prace na czas ogólnikowy. Niezwykle dobrą pozycję startowa mają przede wszystkim osoby zaangażowane w tak zwanym sektorze publicznym, a w następstwie tego urzędnicy państwowi, pracownicy administracji czy służby mundurowe. Jeżeli okaże się, że dana jednostka jest zatrudniona na czas określony, banki sprawdzają długość danej umowy oraz staż pracy danej osoby ubiegającej się o kredyt w danej jednostce gospodarczej.

W pewnych momentach banki żądają też od obecnego pracodawcy, by dostarczył list intencyjnym, w jakim zobowiąże się do rozciągłości umowy z danym pracownikiem na kolejny okres czasu. Najgorzej oceniani są, jako potencjalni kredytobiorcy w segmencie kredytów hipotecznych drobni przedsiębiorcy, innymi słowy tacy, jacy nie zatrudniają żadnych pracobiorców – tym osobom najtrudniej jest uzyskać kredyt hipoteczny, nawet trudniej niż tym, którzy zaangażowani są na umowy-zlecenia albo też na umowy o dzieło.

Podobne publikacje
Biznes, Finanse

Szansa potrącenia podatku zza granicy

Podatek jest to danina, jaką każdy obywatel państwa musi płacić do Skarbu Państwa. Wielkość…
Czytaj całość
Biznes, Finanse

Optymalny terminarz dla menadżera - kalendarze książkowe

Pośród milionów ludzi dorocznie kupujących różnorodne kalendarze książkowe z logo na uwagę…
Czytaj całość
Biznes, Finanse

Jakim sposobem rozliczyć zwrot podatku zza granicy?

W naszym kraju osiągalne są obiekty, w jakich jesteśmy w stanie starać się o zwrot podatku zza…
Czytaj całość

Dodaj komentarz