Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Dom, Ogród

O czym należy pamiętać podczas wyboru opału na zimę

Wielu właścicieli domów używa pieców, które przeznaczone są do spalania różnego rodzaju stałego opału. Przeważnie to jest drewno lub węgiel, ale coraz większą popularnością także się cieszy ekogroszek oraz brykiet drzewny. Poszczególne rodzaje paliwa stałego różnią się jednak mocno od siebie, dlatego podczas wyboru trzeba na kilka istotnych rzeczy zwrócić uwagę. W pierwszej kolejności opał, jaki chce się spalać, musi mieć odpowiednio dużą wartość opałową.

Najlepiej ten parametr się przedstawia przy węglu kamiennym, a ogólna kaloryczność pelletu i drewna w dużym stopniu zależą od gatunku, z jakiego pochodzą. Niezwykle istotne jest też, żeby takie paliwo było dobrze wysuszone przed spalaniem. Jeżeli jego wilgotność będzie duża, to nie tylko nie wytworzy ono wystarczającej ilości energii cieplnej, lecz przy spalaniu będzie się też wydzielać sporo niebezpiecznych związków. Dlatego jeżeli nawet się wybierze dobry jakościowo opał, to na poziom jego wilgotności także należy zwrócić uwagę.

Wiele osób zwraca za to dużą uwagę na sprawy finansowe. Z reguły będzie tak, że materiały mające największą kaloryczność też najwięcej kosztują. Dlatego podczas zakupu nie należy patrzeć wyłącznie na cenę, lecz również na to, jak dużo opału będzie się zużywać. W wielu przypadkach dużo lepszą opcją będzie zakupienie dobrego jakościowo, ale nieco droższego węgla, niż taniego, kiepskiego drewna. Opał dobrze jest też kupować w dobrych hurtowniach, a takie na przykład się znajdzie po podaniu w wyszukiwarce hasła hurtowa sprzedaż węgla i przejrzeniu wyników.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Podobne publikacje
Dom, Ogród

Czemu drewniane meble są tak popularne

Jeśli ktoś zaczyna się zabierać za wykańczanie swojego mieszkania czy domu, to przeważnie musi…
Czytaj całość
Dom, Ogród

O czym należy pamiętać przy wyborze biurka z regulowaną wysokością

Dużo osób na siedząco spędza nawet kilkanaście godzin na dzień. Z tego też powodu bardzo…
Czytaj całość
Dom, Ogród

Jak we współczesnym ogrodnictwie wykorzystuje się folie

Jakiś czas temu jeszcze dużym zainteresowaniem się cieszyły rozmaite szklarnie. Lecz szkło…
Czytaj całość

Dodaj komentarz