Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

0

O czym należy pamiętać wybierając tłumik sportowy

Jeżeli ktoś będzie chciał poprawić parametry albo wygląd swojego auta, to często decyduje się na poddanie go jakiemuś tuningowi. Przeważnie posiadaczy aut decydują się na mechaniczny albo wizualny tuning, do jakiego między innymi zalicza się wymienienie tłumików na sportowe modele. Zwykłe tłumiki są projektowane tak, aby zapewnić możliwie dużo wyciszenia, a kwestia mocy silnika jest tu mniej istotna.

W sportowych modelach zwiększeniu ulega przepływ spalin, co skutkuje z jednej strony zwiększeniem mocy jednostki napędowej, lecz z drugiej też się zmienia dźwięk wydawany przez samochód. Jednak jeżeli ktoś się będzie decydował na taką opcję, to powinien pamiętać o paru ważnych rzeczach. Po pierwsze takie tłumiki muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami, szczególnie jeżeli chodzi o ich głośność.

Dobre firmy, takie jak na przykład RM motors w swojej ofercie posiadają wyroby spełniające ten warunek, lecz na rynku można też trafić na modele, jakie mogą nie przejść obowiązkowych badań okresowych albo spowodować że policja zatrzyma dowód rejestracyjny. Ważna też będzie dobra jakość wytworzenia, to znaczy w pierwszej kolejności użyte do produkcji materiały, ale też dopasowanie do konkretnego modelu auta. Jeśli ktoś zamierza iść jeszcze trochę dalej, to pokusić się może o zamontowanie w swoim aucie downpipe. To rozwiązanie również może zwiększyć dodatkowo moc jednostki napędowej o kolejne parę koni mechanicznych.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY