Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Usługi

Świadectwo energetyczne – jak się je wykonuje

Właściciele mieszkań i domów mają sporo różnych obowiązków. Od pewnego czasu jeden z nich to posiadanie energetycznego świadectwa. Świadectwo energetyczne to dokument, który dokładnie określa, jakie będzie zapotrzebowanie na energię, związane z użytkowaniem budynku na co dzień. W pierwszej kolejności to dotyczy ogrzewania i wentylacji, ale też oświetlenia czy podgrzewania wody użytkowej.

Nasze przepisy wiążące się z koniecznością posiadania takich świadectw są oparte na unijnych przepisach, i prawodawstwo w naszym kraju zostało do nich dostosowane. Obecnie takimi certyfikatami muszą dysponować wszystkie budynku, które zostały postawione po roku 2009, rzecz jasna każdy nowy również temu obowiązkowi podlega. Jeśli chodzi o starsze budynki, to właściciel będzie musiał zrobić świadectwo jedynie wówczas, kiedy swoją nieruchomość zamierza sprzedać albo wynająć. Lecz dużo będzie wskazywać na to, że za pewien okres czasu wszystkie budynki będą musiały taki dokument posiadać, gdyż przepisy dość wyraźnie idą w taką stronę.

Obecnie Świadectwa energetyczne są dość szybkie do zrobienia, ponieważ na naszym rynku funkcjonuje wielu specjalistów, którzy się tym zajmują. Ceny za wykonanie audytu zaczynają się od trzystu złotych za niewielki garaż czy mieszkanie, a mogą się skończyć na paru tysiącach przy dużych, wielorodzinnych budynkach. Pamiętać też należy, że jeżeli ktoś zaniedba sobie wyrobienie certyfikatu, to narażony być może na karę. A ta wcale nie jest mała, bo wynieść może nawet 5 tysięcy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Podobne publikacje
Usługi

Skuteczne zwalczanie prusaków przez zakład BIOS

Usługi firmy BIOS, objęte gwarancją oraz ubezpieczeniem są zrealizowane na nad wyraz wysokim…
Czytaj całość
Usługi

Kulki silikonowe - wielostronne rola oraz walory materiału

Kulki silikonowe to małe, okrągłe elementy wykonane z wysokiej jakości silikonu, jakie znalazły…
Czytaj całość
Usługi

Profesjonalne wyposażenie myjni bezdotykowych przez firmę Redconst

Wskazanie na lokalizacje udostępnionych myjni bezdotykowych od Redconst na stronie onlinefirmy to…
Czytaj całość

Dodaj komentarz