Dom, Ogród

Węgiel czy pellet – który z opałów jest najlepszy

W naszej strefie klimatycznej zimą mogą się pojawić mocno ujemne temperatury, z tego też powodu bardzo duże znaczenie ma odpowiednie ogrzewanie. Osoby mieszkające w blokach z reguły mają je zapewnione albo z elektrociepłowni lub wykorzystują piecyki gazowe, natomiast mieszkańcy prywatnych domów muszą o wszystko zadbać sami. W domach instalowane są rozmaite piece, nadal często spotykane są kotły na stałe paliwa, typu węgiel Zamość, pellet Zamość. O tym, jaki rodzaj opału będzie użyty, zależało będzie od konstrukcji kotła i jego parametrów.

Poszczególne typy opału cechują się różnymi właściwościami, i pod tym kątem również trzeba wszystko policzyć przed zakupami. Bardzo dobre właściwości jeżeli chodzi o wydajność cieplną ma ekogroszek. Dzięki odpowiednie metodzie wytwarzania klienci otrzymują bardzo wydajny produkt, zużycie jakiego jest chyba najmniejsze ze wszystkich rodzajów paliw. Nie kosztujący tyle, ale też i mniej wydajny będzie pellet drzewny Zamość. Ten typ opału uznaje się za nowoczesny i ekologiczny, produkuje się go z trocin i drzewnych odpadów.

Dzięki niskiej wilgotności drzewny pellet jest znacznie wydajniejszy niż drewno, a poza tym cechuje się niską zawartością siarki i popiołu. W ostatnich latach rosnącym zainteresowaniem zaczął się cieszyć pellet ze słomy Zamość. Jego dużą zaletą jest niska cena, wynosząca ponad dwa razy mniej niż cena za węgiel, jednak ze względu na wartość opałową będzie go potrzeba także dwa razy więcej.

Podobne publikacje
Dom, Ogród

Rolety rzymskie proponowane przez pracownię Dekoracja Wnętrz Ewa Bukowska

Rzetelne szycie zasłon, rolet rzymskich i firanek to specjalność firmy Dekoracja Wnętrz Ewa…
Czytaj całość
Dom, Ogród

Dywan do salonu - jak znaleźć najlepszy i nie przepłacić

Dywany dostępne są w bardzo różnych kształtach, wzorach i kolorach. Z tego też powodu osoby…
Czytaj całość
Dom, Ogród

Poszukujesz hobby? Przetestuj growkit

Z trudem jest jednoznacznie opisać, co jest typem hobby a co nie. Ogólnie za hobby uważa się…
Czytaj całość

Dodaj komentarz