Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYDom, Ogród

Węgiel czy pellet – który z opałów jest najlepszy

W naszej strefie klimatycznej zimą mogą się pojawić mocno ujemne temperatury, z tego też powodu bardzo duże znaczenie ma odpowiednie ogrzewanie. Osoby mieszkające w blokach z reguły mają je zapewnione albo z elektrociepłowni lub wykorzystują piecyki gazowe, natomiast mieszkańcy prywatnych domów muszą o wszystko zadbać sami. W domach instalowane są rozmaite piece, nadal często spotykane są kotły na stałe paliwa, typu węgiel Zamość, pellet Zamość. O tym, jaki rodzaj opału będzie użyty, zależało będzie od konstrukcji kotła i jego parametrów.

Poszczególne typy opału cechują się różnymi właściwościami, i pod tym kątem również trzeba wszystko policzyć przed zakupami. Bardzo dobre właściwości jeżeli chodzi o wydajność cieplną ma ekogroszek. Dzięki odpowiednie metodzie wytwarzania klienci otrzymują bardzo wydajny produkt, zużycie jakiego jest chyba najmniejsze ze wszystkich rodzajów paliw. Nie kosztujący tyle, ale też i mniej wydajny będzie pellet drzewny Zamość. Ten typ opału uznaje się za nowoczesny i ekologiczny, produkuje się go z trocin i drzewnych odpadów.

Dzięki niskiej wilgotności drzewny pellet jest znacznie wydajniejszy niż drewno, a poza tym cechuje się niską zawartością siarki i popiołu. W ostatnich latach rosnącym zainteresowaniem zaczął się cieszyć pellet ze słomy Zamość. Jego dużą zaletą jest niska cena, wynosząca ponad dwa razy mniej niż cena za węgiel, jednak ze względu na wartość opałową będzie go potrzeba także dwa razy więcej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Podobne publikacje
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zgubione Klucze: otwarcie zamków, aut oraz drzwi

Zgubione Klucze to marka realizująca otwieranie zamków, aut oraz drzwi, nie tylko terminowo, ale…
Czytaj całość
Dom, Ogród

Scrubber Cloth Manufacturer: polski wytwórca użytecznych ściereczek szorujących

Wysokiej jakości scrubber cloth od producenta Scrubber Cloth Manufacturer rozpoznawane są nie…
Czytaj całość
Dom, Ogród

Skąd się wzięła tradycja dzielenia się opłatkiem

Większość z nas nie wyobraża sobie Wigilii Bożego Narodzenia bez łamania się opłatkami. Ten…
Czytaj całość

Dodaj komentarz