Dom, Ogród

Dywan do salonu – jak znaleźć najlepszy i nie przepłacić

Dywany dostępne są w bardzo różnych kształtach, wzorach i kolorach. Z tego też powodu osoby odwiedzające jakiś znany tanie dywany sklep internetowy mają ich tyle do wyboru, że wielokrotnie poświęcają wiele godzin na szukanie. Trudno się temu dziwić, ponieważ do dyspozycji jest czasem nawet i kilka tysięcy produktów, z których przynajmniej część będzie się bardzo podobać. Jednak żeby to szukanie nieco ułatwić, to należy trzymać się kilku zasad.

Przede wszystkim ważne jest, z jakiego materiału dywan sznurkowy do salonu został zrobiony. W szczególności należy zwracać na to uwagę jeśli w pokoju jest zamontowane ogrzewanie podłogowe, ponieważ nie każdy materiał będzie się wtedy nadawał. W przypadku takiego ogrzewania unikać raczej należy akrylu oraz wełny – dywany syntetyczne polskie wykonane z nich bardzo dobrze bowiem izolują od zimna, a tym samym zmniejszyłyby dość mocno skuteczność grzania.

Z kolei jeśli w pomieszczeniu będzie duże natężenie ruchu, to wówczas pomyśleć można o dywanie z poliamidu. Dużym plusem poliamidu jest to, że jest łatwy do czyszczenia i odporny na pleśń i grzyby, dzięki czemu sprawdzi się bardzo dobrze w miejscach o większej wilgotności. Bardzo podobnie też jak polipropylen, z jakiego dość często są też robione wycieraczki do butów zewnętrzne. Następną ważną rzeczą podczas wyboru dywanu jest jego rozmiar. Można taki dywan kupić mały i go ułożyć na środku pomieszczenia, ale można też spróbować nim zakryć większość podłogi.

Ponieważ dywany są niekiedy dość grube, to warto sprawdzić czy nie będą one blokowały zamykania drzwi – wówczas albo trzeba będzie znaleźć coś mniejszego, albo obciąć skrzydło do odpowiedniej długości. Kolor oraz wzór to już są indywidualne decyzje właścicieli. Jednym podobać się będą chodniki pokojowe na wymiar w wyrazistych kolorach, wyróżniających się w pomieszczeniu, inni będą woleli je dostosować do charakteru wnętrza. Oferta producentów jest tu jednak tak pokaźna, że każdy powinien w końcu trafić na swój wymarzony dywan.

Podobne publikacje
Dom, Ogród

Rolety rzymskie proponowane przez pracownię Dekoracja Wnętrz Ewa Bukowska

Rzetelne szycie zasłon, rolet rzymskich i firanek to specjalność firmy Dekoracja Wnętrz Ewa…
Czytaj całość
Dom, Ogród

Poszukujesz hobby? Przetestuj growkit

Z trudem jest jednoznacznie opisać, co jest typem hobby a co nie. Ogólnie za hobby uważa się…
Czytaj całość
Dom, Ogród

Szukasz hobby? Wypróbuj growkit

Pasja polega przede wszystkim na poświeceniu swojego czasu wolnego dla pewnej rzeczy, oprócz tego…
Czytaj całość

Dodaj komentarz