Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYBudownictwo, Przemysł

Gdzie się stosuje kurtyny i przegrody z PCV

Współczesny przemysł korzysta bardzo chętnie z rozmaitych materiałów zrobionych z PCV. To wyjątkowe tworzywo ma bowiem wiele różnych zalet, i z tego też powodu stało się tak popularne. Najczęściej spotykaną jego postacią są różnego rodzaju folie, które mają bardzo wszechstronne przeznaczenie. Przede wszystkim folia PCV jest elastyczna, a równocześnie trwała i wytrzymała.

Nawet wielokrotne zginanie nie spowoduje jej pękania, a równocześnie wykazuje ona dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. PCV dysponuje również niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej, dzięki czemu może stanowić doskonały termiczny izolator. Ta cecha PCV jest wykorzystywana przy następnym niezwykle popularnym zastosowaniu folii PCV, którym są kurtyny paskowe. Przeważnie mają one formę pasków zachodzących na siebie, przez jakie po przesunięciu da się przejechać wózkiem albo przejść.

Równocześnie w stanie spoczynku takie paski dokładnie do siebie przylegają, i skutecznie zapobiegają uciekaniu temperatury. W przypadku takich zastosowań dużą zaletą jest też to, że paski z takiej przesłony mogą mieć różne kolory. Typowo robi się je z przezroczystego tworzywa, ale są również możliwości zabarwienia ich na jedną z kilku barw. Mniej widocznym, ale bardzo ważnym miejscem użycia takich folii są przegrody spawalnicze. Mają one na celu ochronę miejsca, w którym przebywa spawacz przed emitowaniem niezdrowych promieni świetlnych i odprysków. I do tego celu właśnie PCV świetnie się nadaje, ponieważ folia o grubości zaledwie połowy milimetra zatrzymuje praktycznie całość takiego promieniowania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Podobne publikacje
Budownictwo, Przemysł

Mechanizmy przenoszące napęd - jakie są ich używane rodzaje

Najróżniejsze mechanizmy do przenoszenia napędu są znane ludziom od bardzo dawna. Ich dynamiczny…
Czytaj całość
Budownictwo, Przemysł

Wiele zastosowań namiotów halowych od producenta SM FAME HALL

Wykonanie hal namiotowych zgodnie z potrzebami zleceniodawcy to znak rozpoznawczy SM FAME HALL.
Czytaj całość
Budownictwo, Przemysł

Pomiarowe króćce - do czego się je stosuje

Projektując najróżniejsze instalacje przemysłowe niezwykle istotne jest zapewnienie możliwości…
Czytaj całość

Dodaj komentarz