Budownictwo, Przemysł

Gdzie się stosuje kurtyny i przegrody z PCV

Współczesny przemysł korzysta bardzo chętnie z rozmaitych materiałów zrobionych z PCV. To wyjątkowe tworzywo ma bowiem wiele różnych zalet, i z tego też powodu stało się tak popularne. Najczęściej spotykaną jego postacią są różnego rodzaju folie, które mają bardzo wszechstronne przeznaczenie. Przede wszystkim folia PCV jest elastyczna, a równocześnie trwała i wytrzymała.

Nawet wielokrotne zginanie nie spowoduje jej pękania, a równocześnie wykazuje ona dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. PCV dysponuje również niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej, dzięki czemu może stanowić doskonały termiczny izolator. Ta cecha PCV jest wykorzystywana przy następnym niezwykle popularnym zastosowaniu folii PCV, którym są kurtyny paskowe. Przeważnie mają one formę pasków zachodzących na siebie, przez jakie po przesunięciu da się przejechać wózkiem albo przejść.

Równocześnie w stanie spoczynku takie paski dokładnie do siebie przylegają, i skutecznie zapobiegają uciekaniu temperatury. W przypadku takich zastosowań dużą zaletą jest też to, że paski z takiej przesłony mogą mieć różne kolory. Typowo robi się je z przezroczystego tworzywa, ale są również możliwości zabarwienia ich na jedną z kilku barw. Mniej widocznym, ale bardzo ważnym miejscem użycia takich folii są przegrody spawalnicze. Mają one na celu ochronę miejsca, w którym przebywa spawacz przed emitowaniem niezdrowych promieni świetlnych i odprysków. I do tego celu właśnie PCV świetnie się nadaje, ponieważ folia o grubości zaledwie połowy milimetra zatrzymuje praktycznie całość takiego promieniowania.

Podobne publikacje
Budownictwo, Przemysł

Projekt i dozór budowlany dla inwestorów

Współczesny rozwój techniki sprawia, iż w nowoczesnych czasach istnieją pojęcia, których…
Czytaj całość
Budownictwo, Przemysł

Praktyczne zasłony spawalnicze od wytwórcy Kiner

Użyteczne zasłony spawalnicze od producenta Kiner to przezroczyste przegrody osłaniające…
Czytaj całość
Budownictwo, Przemysł

Dzisiejsze domy - w jakim miejscu się sprawdzają oraz z jakiej przyczyny nadzór budowlany jest konieczny?

Budowa domu to postępowanie, którego podejmują się tylko odważni ludzie. Wymaga ono…
Czytaj całość

Dodaj komentarz