Motoryzacja, Transport

Jakim sposobem sprawdzać auto przy kupnie i jakim sposobem wygląda pierwszy serwis po kupnie?

Nadzwyczaj ważnym elementem pracy silnika jest elastyczność. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ten parametr kupując samochód. To od niego zależy sprawne wyprzedzanie. W przypadku porównania tych samych aut o pokrewnej pojemności i mocy najważniejszym detalem różnicującym je będzie oczywiście elastyczność. Dla stereotypowego użytkownika samochodu świadczy ona możliwość płynnego przyspieszenia od najmniejszych obrotów na danym biegu do najwyższych. Mierzymy ją w Nm, inaczej newtonometrach. To jednostka skonstruowana specjalnie dla określenia tego parametru. W dziennej jeździe istotna jest reakcja samochodu na wciskanie pedału gazu. W autach, w jakim miejscu mamy niski moment obrotowy i elastyczność mocniejsze wciśnięcie pedału gazu nie da takiego efektu, jak w przypadku wysokich obydwóch parametrów w innym pojeździe.

Dlatego również ważne jest, by płynnie przemieszczać się oraz nie martwić się o wyprzedzanie wybranie maksymalnie ogromnego momentu obrotowego, który zagwarantuje nam wysoką elastyczność. Komfort jazdy jest znacznie wyższy, gdy zastosujemy jaki dodatek zatrzyma branie oleju przez silnik. Jednym z najistotniejszych szczegółów w budowie samochodu jest skrzynia biegów. Od ich przełożeń zależy to jak prędko będziemy mogli uzyskiwać optymalne prędkości oraz radować się jakością prowadzenia. Im dłuższe przełożenia tym dłużej jesteśmy w stanie przyspieszać na jednym biegu. Najnowsze rozwiązania w skrzyniach biegów obok znanych już automatach to skrzynie o oznaczeniu DSG. Własnością specyficzną jej budowy jest zastosowanie podwójnego sprzęgła. Jest to wymysł niemieckiego koncernu samochodowego Volkswagen.

Jako pierwszy model wozu w jakim pozostała zastosowana był Golf R32 na początku roku 2003. Już w owym czasie było wiadome, iż budowa i działanie tej skrzyni biegów będzie docenione w późniejszym czasie oraz coraz to więcej wozów będzie wyposażone oczywiście w tą przekładnię. Fundamentem działania skrzyni biegów DSG jest przeznaczenie wspomnianego podwójnego sprzęgła, gdzie jedne obsługuje biegi parzyste, a drugie biegi nieparzyste. Jak najbardziej sześciostopniowe zestrojenie całości jest niesłychanie odpowiednie i efektywne.

Podobne publikacje
Motoryzacja, Transport

Różnorodne rodzaje koni oraz akcesoriów do jazdy na nich

Ze względu na temperament oraz budowę odróżnia się konie gorącokrwiste oraz zimnokrwiste. Te…
Czytaj całość
Motoryzacja, Transport

Kampery dostępne w wypożyczalni - wypróbuj ofertę

Nieraz zdarzają się różne sytuacje, gdzie bez żadnych zahamowań trzeba skorzystać z auta. Nie…
Czytaj całość
Motoryzacja, Transport

Czytanie wymogów umowy wypożyczenia wozu

Każdorazowo przed użyczeniem auta wypada uzyskać szczegółowe warunki umowy. Nawet jeżeli…
Czytaj całość

Dodaj komentarz