Turystyka, Sport

Niedrogie noclegi nad polskim morzem po sezonie letnim

Nie każdego z nas stać na drogi hotel. Głównie w sezonie letnim, czyli w miesiącach począwszy od połowy czerwca a skończywszy w drugiej połowie sierpnia, kiedy tak właściwie to hotele są najdroższe dla podróżników. Można skorzystać z promocji, atrakcyjnych pakietów wypoczynkowych, niemniej jednak to wciąż są oferty dla ludzi z trochę znacznie bardziej bogatymi portfelami.

Dlatego również w okresie letnim największą furorę robią noclegi obok morza w osobistych kwaterach – zobacz pokoje Łeba. Jeśli hotel kosztuje przeciętnie trzysta pięćdziesiąt złotych za dobę, to kwaterę o niższym standardzie, jednak w identycznie atrakcyjnym miejscu, możemy posiadać nawet za dwadzieścia złotych. Jeśli do tego doliczyć wyżywienie, wielokrotnie proponowane razem z pobytem, możemy bawić się nad samym morzem niemalże za darmo a już na pewno za ułamek tej ceny, jaką musielibyśmy zapłacić chcąc przebywać w eleganckim hotelu.

Wiadomości o solidnych gospodarzach rozchodzą się z reguły pocztą pantoflową. Znajomi byli, w następstwie tego polecają innym w najwyższym stopniu atrakcyjne miejsca. Niestety bywa w takim razie tak, że optymalne kwatery są praktycznie cały sezon już zajęte i mała jest szansa by się do nich dostać. Pozostaje w związku z tym pytać wśród znajomych którzy już byli oraz rezerwować sobie wcześniej.

Utarło się twierdzenie, iż noclegi czy to w hotelach lub w osobistych kwaterach położonych najporządniej, ponieważ tuż przy morzu, muszą dużo kosztować. Wiele w tym prawdy, jakkolwiek to wszystko zależy jeszcze od tego, gdzie tego noclegu poszukujemy. Jeśli wyjeżdżamy do popularnego i drogiego kurortu, na przykład do Międzyzdrojów, to powinniśmy liczyć się z tym że w takim miejscu skonstruowany przez nas portfel skurczy się znacznie prędzej niż na przykład wówczas, gdy zdecydujemy się na noclegi Władysławowo obok morza w innej, mniejszej miejscowości. Powróćmy jeszcze na chwilę do Międzyzdrojów i porównajmy cennik. Ryba ze smażalni, czy sądzicie że wszędzie kosztuje tyle samo?

Podobne publikacje
Turystyka, Sport

Na urlop nad morze kamperem bądź przyczepą kempingową

Morskie klimaty bodaj zawsze były atrakcyjne dla wielu wędrowców. W większości z nas spędzamy…
Czytaj całość
Turystyka, Sport

Wakacyjny wypoczynek nad Bałtykiem - wynajmij kamper

Wybierając się na urlop wypada wziąć pod uwagę również inne aspekty. Generalnie przygotowanie…
Czytaj całość
Turystyka, Sport

Jeśli chcesz wypocząć nad morzem, wybierz kamper

Z pewnością każdy z nas fantazjuje o odpoczynku, podczas którego będzie wolno się trochę…
Czytaj całość

Dodaj komentarz