Dom, Ogród

Procedura instalacji fotowoltaiki i pomp ciepła – wybierz poprawne pompy ciepła i powiąż je z panelami fotowoltaicznymi

Wody gruntowe wydają się być niezwykle głęboko i nie wydają się kreować zagrożenia. Chociaż w pewnych momentach w prognozach pogody można usłyszeć, że ulewne deszcze podniosły poziom wód gruntowych, a tym samym zalały lub ewentualnie podmyły część obszarów w danym województwie. Odwierty geotermalne przestrzegane w celu ogrzania domostw praktykowane są wiec na wysokości od 2m do nawet 180m. Tak gigantyczna różnica wynika ze sposobu prowadzenia odwiertów, rur, wysięgników i poszerzy cieplnych.

Tak utworzone pompy ciepła gwarantują stałą wysoką temperaturę w ogrzewanym tak domu. Żeby wykopać rów w pionie o długości 180 m trzeba zastosować specjalistyczny sprzęt. Oprócz wiertła wykonanego z najszlachetniejszych materiałów, np. diamentu wypada je nieraz wyposażyć do tego w tak zwane koronki wiertnicze. Sprzęt ten wyposażony jest też w zawór wypełniony tzw. płukanką. Jest to mieszanina wody oraz rozmaitych pierwiastków.

Takie złączenie zezwala usuwać nadmiar ziemi z miejsca odwiertu do góry – na powierzchnię. Jeśli nie pragnie się kopać tak głęboko wielkość 180m wolno rozłożyć na 2x90m lub też więcej otworów. Ekologia stała się ostatnimi czasy niezwykle modna. Każdy pragnie żyć w zgodzie z naturą, gdyż takie zachowanie popularyzuje Unia Europejska oraz cały Zachód. Ekologia dotarła także w dziedzinę energetyki. Pompy ciepła zasilane surowcami takimi jak węgiel, gaz czy drewno, mimo że są one naturalne, emitują szkodliwe dla atmosfery spaliny – pompy ciepła Wrocław. Właśnie dlatego Polacy coraz częściej decydują się na ogrzewanie swoich domów przez podłogę. Ciepło doń pompowane jest z takiego źródła jak pionowe lub ewentualnie poziome odwierty geotermalne.

Mile pobierane z gruntu ma stałą temperaturę i stałą moc, w szeregu przypadków takie ogrzewanie podłogowe jest całkowicie bezobsługowe. Wydajność tego systemu przewyższa ogrzewanie centralne nawet o 400%. Na domiar tego instalacja jest niedostrzegalna dla oka, pociągnięta pod podłogą, i eliminuje obecność szpecących wnętrza kaloryferów. Niemniej jednak najważniejszą zaletą jest opłacalność. Koszty ponoszone są niemalże jednorazowo podczas dokonywania odwiertów oraz zakupie pomp.

Podobne publikacje
Dom, Ogród

Czy fotowoltaika istotnie może zmniejszyć opłaty za prąd?

Od paru lat polscy konsumenci energii zmagają się z aktywnym wzrostem cen, a w efekcie coraz to…
Czytaj całość
Dom, Ogród

Podstawy uprawiania trawnika - trawnik z rolki lub standardowy?

Trawniki są podstawowym detalem obszarów zielonych, przede wszystkim z przyczyn estetycznych oraz…
Czytaj całość
Dom, Ogród

Porównanie / 61 odkurzaczy kijowych testowanych w kwietniu 2022 r.

Odkurzacz kijowy jest coraz częściej przyjmowany we francuskich gospodarstwach domowych. Prosty i…
Czytaj całość

Dodaj komentarz