Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

0

Jakie rodzaje prac wykonać można za pomocą przewiertów horyzontalnych

Technologia przewiertów sterowanych liczy już kilkadziesiąt lat. Przez wiele lat naukowcy udoskonalali ją regularnie, przez co daje ona dzisiaj duże możliwości jeśli chodzi o wykorzystanie. Przewierty sterowane mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie z jakiegoś powodów nie ma możliwości naruszenia tego, co zlokalizowane jest na powierzchni terenu. Świetnie się sprawdzają w terenie zabudowanym, przy instalacjach mających biec pod obiektami, drogami czy torami kolejowymi.

Lecz zastosować je też można do robienia przekopów pod pagórkami i górami, co w znaczący sposób obniża koszty eliminując jednocześnie konieczność niepotrzebnego nadłożenia drogi. przewierty sterowane nie są inwazyjne, nic co będzie się znajdować na powierzchni nie jest przy nich ruszane. Z reguły prace rozpoczynają się od wprowadzenia pod dobranym nachyleniem tak zwanego pilota. Pilot jest ścięty, przez co można nim sterować i w ten sposób regulować głębokość i kierunek wiercenia.

Za pilotem jest prowadzona głowica, która tworzy ostateczny otwór do instalacji. Takie przeciski kretem cieszą się sporą popularnością w niejednej branży, gdyż możliwości ich użycia są naprawdę szerokie. Mogą się jednak zdarzyć sytuacje, gdy wykonanie przewiertu może być niemożliwe, i wówczas szukać będzie trzeba innych rozwiązań. Urządzenia do realizacji przewiertów skonstruowane są w taki sposób, że głowica robocza musi zostać umieszczona w ziemi pod niedużym kątem, w związku z tym będzie na to potrzebna określona ilość powierzchni.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY